O projektu

Myšlenka na tenhle projekt vznikla jedné horké takřka letní noci v Budapešti, na Gellértu, na magickém místě zvaném Zahrada filozofů (prohlédnout si ho můžete zde). Bylo to při jednom z těch ne zcela uvěřitelných setkání na jedné z mých nejsmutnějších osamocených cest autem po Evropě. Trvalo to ještě 4 roky a dva neúspěšné pokusy, než nakonec vznikl.

Když jsem Je čas na změnu.cz 29. března 2015 začal psát, vnímal jsem to ještě jako marketingový nástroj k tomu, abych získal klienty pro svou soukromou poradenskou praxi. O pár let zkušeností, pár stovek hodin sebezkušenostních výcviků a seminářů, a desítky děkovných a často velice silných e-mailů, SMSek a dokonce občas i telefonátů později už to vidím jinak.

Mezitím se mi vrylo pod kůži hlavní motto tibetského buddhismu: „Když můžeš pomoci, pomoz. Když nemůžeš pomoci, tak aspoň neubližuj,“ a tak se tímto blogem snažím aspoň trochu pomáhat lidem, které v životě nikdy nepoznám a u kterých se nikdy nedozvím, jestli jim to pomohlo. Dělám to proto, že život je pořádně těžký boj, a když nám pak docházejí síla i munice, chytáme se často každého stébla, jak onen pověstný tonoucí. Chci aby ten, kdo bude na internetu ve chvílích nejtěžších nějaké to stéblo potřebovat chytit, aby ho našel třeba právě zde. Píšu ho ale i pro ty, kteří hledají svoji vlastní cestu, pro ty, kteří třeba hledají nějaké znamení, nějaký „ukazatel směru“ tak, jak jsem ho kdysi hledal i já jednoho rána na slovinském pobřeží a našel ho na jedné křesťanské mši pod otevřeným nočním nebem u německého jezera Königssee.

Proto ten blog píšu, proto jsem napsal i pár článků pro Psychologie.cz a dlouhodobě jsem psal i na Marianne.cz a časopis Psychologie dnes.

Občas se mě lidé ptají, proč jsou všechny články tak dlouhé. Odpověď je velice jednoduchá. Píšu je pro ty, co chtějí něco ve svém životě změnit. A změna vždy vyžaduje čas, který si člověk musí pro sebe udělat, a úsilí, které on sám musí vyvinout. Pokud nechcete nic měnit, můžete si najít spousty stránek na Instagramu či Facebooku s motivačními citáty. Jejich shlédnutí vám zabere jen dvě tři sekundy.

 

1 komentář: „O projektu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s